ТОВ "Металіст" - єдина фірма Львівської області, яка виробляє котли водогрійні систем гарячого водопостачання, водяного опалення приміщень і сушильних камер, для забезпечення теплом технологічних процесів з використанням для спалювання відходів деревини (тирса, стружка, кускові відходи), вугілля і його сумішей.

Скільки існує деревообробка, стільки існує необхідність утилізації відходи деревини у вигляді кори, тирси, стружки, кускових відходів. Чим більше стає обсяг деревообробки, тим більше зростають вимоги до чистоти обробки деталей і виробів, що призводить до збільшення відходів, тому утилізація цих відходів стає проблемою не тільки екологічною, а й економічною. Згідно зі статистичними даними, тільки на підприємствах України, які переробляють ліс, щорічно утворюється не менше 5 млн. м3 тирси і кори. Концентрація шкідливих речовин в газах, які викидаються в повітря при спалюванні відходів деревини, значно нижче в відносності екологічної чистоти повітря, ніж при спалюванні інших видів палива, а вартість тепла значно дешевше, а якщо врахувати, що ціни на традиційні енергоносії, наприклад електроенергія, мазут , дизельне паливо і газ, постійно зростають, то стає зрозумілим, як непросто підприємствам виживати, особливо суб'єктам малого та середнього бізнесу, яким в цих складних умовах потрібно залишатися конкуренто здатними.

ТОВ "Металіст" з 1999 року реалізує свої енергетичні установки на промисловому ринку України.Наші підприємство з професійним підходом допоможе вам вирішити проблеми утилізації відходів деревини, лушпиння соняшника, соломи та ін. І разом з цим отримати дешеве тепло і в достатній кількості. З масовим приходом на виробництво стрічкових пилорам, проблемним виявилося спалювання дрібнодисперсного палива, але і ця проблема зараз вирішена. При внесенні конструктивних змін наші установки дозволяють спалювати тирсу як з рамної, так і з стрічкової пилорами вологістю до 70% і лузгу соняшника в автоматичному режимі. Кускові відходи деревини, вугілля, брикети торфу, солому можна спалювати паралельно в топці котла. У 2005 році постало питання, а можливе використання наших енергетичних установок для спалювання фрезерного торфу, адже багато регіонів України мають значні поклади торфу, які в даний час використовуються в дуже малих обсягах.

На основі наукових досліджень і проведених нами експериментів створено оригінальну конструкцію газогенератора, що дозволяє спалювати фрезерний торф вологістю до 30%. Для порівняння і розрахунку ефективності можна скористатися даними собівартості тепла, отриманого при спалюванні різних видів палива (ккал / коп): 1. Дизпаливо 1 л = 8960 ккал = 3,8 грн. - 24 ккал / коп; 2. Вугілля 1 кг = 6500 ккал = 0,55 грн - 118 ккал / коп; 3. Торф 1 кг = 3400 ккал = 0,13 грн - 262 ккал / коп; 4. Дрова 1 кг = 2400 ккал = 0,10 грн - 240 ккал / коп; 5. Відходи деревини (тирса, стружка, кора), лузга соняшника 1 кг = 2000 ккал = 0,01 гри - 2000 ккал / коп.

Наші установки і котли допоможуть Вашому підприємству в утилізації відходів, в зниженні забруднення повітря, подбати про екологічну чистоту на підприємстві.

Термін окупності наших установок - один опалювальний сезон, а тому доцільність впровадження їх у виробництво очевидна.